Recenzia Siemens TI313219RW

Moderný kávovar s praktickými funkciami

Konkurencia na poli automatických kávovarov každým rokom narastá a na to, aby si jednotliví výrobcovia mohli ukrojiť čo najväčšiu časť trhu, musia svoje zariadenia neustále inovovať. Siemens, ktorý je na trhu s automatickými kávovarmi pomerne novým hráčom, sa rozhodol zabojovať najmä modernými praktickými riešeniami.

Model TI313219RW síce nezaujme svojím krkolomným názvom, no nepochybne si vás získa dizajnom, ktorý perfektne zapadne do každej kuchyne. Vonkajšie proporcie kávovaru nie sú práve najmenšie, na druhej strane však zodpovedajú technológiám, ktoré sa nachádzajú pod povrchom. Osobne ma prekvapilo, že napriek väčším rozmerom je kávovar pomerne ľahký – váži len 7,4 kg.

Kávovar, ktorý sa stará sám o seba

Siemens TI313219RW dáva slovnému spojeniu „automatický kávovar“ nový význam. Nielenže vám automaticky pripraví celú kávu, zároveň sa automaticky aj vyčistí. Vybavený je samočistiacim systémom, ktorý vždy po zapnutí a pred vypnutím kávovaru prečistí všetky útroby, aby predišiel vzniku usadenín a množeniu baktérií. Príjemným prvkom je aj systém na odvápňovanie, či ohrievač šálok.

Káva ako z kaviarne?

Súčasťou kávovaru je aj mlynček na kávu, ktorý je síce pomerne hlučný, no vzhľadom na cenovú kategóriu si svoju prácu plní veľmi dobre. Potešilo ma jednoduché a priamočiare ovládanie kávovaru estetickými dotykovými tlačidlami. Menším mínusom je menu v angličtine, ktoré nie je možné prepnúť do slovenčiny alebo češtiny. Avšak, po prečítaní krátkeho návodu, ktorý už po slovensky je, sa naučíte kávovar kompletne ovládať za pár minút.

Hovorí sa, že kávovar je len tak dobrý, ako dobrú kávu do neho nasypete. Siemens TI313219RW však dokáže zážitok z kávy ešte vylepšiť systémom na napenenie mlieka. Výhodou je, že pripraviť dokáže 2 šálky naraz a vďaka napenenému mlieku je chuťový pôžitok z Latte či Cappuccina na úrovni dobrej kaviarne. Pokiaľ budete kávovar používať intenzívne, čoskoro narazíte na limit v podobe menšej nádrže na vodu, ktorá má objem 1,4 l. Teda, budete ju musieť častejšie dopĺňať.

Oplatí sa?

Hoci Siemens TI313219RW nie je najdokonalejším kávovarom pod slnkom, vďaka jeho praktickému čistiacemu systému, ľahkej obsluhe a štýlovému dizajnu si nepochybne nájde množstvo priaznivcov. Pokiaľ teda hľadáte praktický a dobre vybavený kávovar za dostupnú cenu, ktorý vám rýchlo pripraví skutočne chutnú kávu, Siemens TI313219RW môže byť skvelým riešením.

Praktický samočistiaci a odvápňovací systém
Štýlový dizajn
Jednoduché a priamočiare ovládanie
Systém na napenenie mlieka
Možnosť prípravy 2 šálok naraz
Menu nie je v slovenčine
Hlučnejší mlynček
Menšia nádoba na vodu

Porovnanie cien

alza.sk
alza.sk
330 €
Skladom
tpd.sk
tpd.sk
489.90 €
Skladom
andreashop.sk
andreashop.sk
489.90 €
Skladom

Najpredávanejšie Značky

  • Kávovary Sencor
  • Kávovary Philips
  • Kávovary Bosch
  • Kávovary Krups
  • Kávovary Delonghi