Najkrajšie retro kávovary

Každý milovník kávy ocení kvalitný kávovar, ktorý si však vyberáme aj podľa dizajnu. Retro kávovary budú vždy v móde, pretože sú jedinečným doplnkom moderne aj klasicky zariadenej domácnosti. Samozrejme by vám mali v prvom rade pripraviť perfektnú kávu. Ktoré patria retro kávovary patria medzi najkrajšie?

ETA Storio 6181 90020
Ariete Espresso Retro ART 1388/30

Elegantné retro kávovary

Retro kávovary s elegantným dizajnom skvele zapadnú nielen do retro kuchyne, ale aj do modernej domácnosti. Takýmto modelom je DeLonghi EC 685, ktorý má kompaktný a elegantný dizajn s retro nádychom. Dostupný je v 4 farebných prevedeniach – červená, čierna, biela a strieborná. Bez problémov si tak vyberiete prevedenie, ktoré sa do vašej kuchyne hodí najviac. S De’Longhi EC 685 si pripravíte perfektnú kávu, ale aj lahodné cappuccino a latté. Na prípravu skvelej kávy môžete použiť mletú kávu aj E.S.E pody. Súčasťou balenie je totiž filter na pody, 1 porciu kávy a 2 porcie kávy.

Rovnako elegantný je aj retro kávovar ETA Storio 6181. Aj v tomto prípade si môžete pripraviť jednu alebo dve šálky kávy naraz. Nechýba ani parná tryska pre napenenie mlieka, takže si dokáže pripraviť aj cappuccino. ETA Storio 6181 je dostupný v čiernej, červenej a béžovej farbe.

DeLonghi ECOV 311 BG
DeLonghi EC 685.R

Štýlové retro kávovary

Ak hľadáte skôr štýlový kávovar s výrazným retro dizajnom, do oka vám určite padne DeLonghi ECOV 311. Zohnať ho môžete v béžovom, čiernom a modrom farebnom prevedení a jeho dizajn vás zaručene prenesie o niekoľko desaťročí späť. Vhodný je na prípravu kávy z E.S.E podov aj z mletej kávy. Kávovar má aj cappuccino systém, takže šálku lahodného cappuccina s bohatou penou budete mať na dosah.

Ďalším modelom, z ktorého priam srší retro štýl je Ariete Espresso Retro ART 1388, ktorý má štandardné funkcie ako je tryska na napenenie mlieka a možnosť pripraviť dve šálky kávy naraz. Okrem mletej kávy môžete aj v tomto prípade použiť aj E.S.E pody. Kávovar je dostupný v čiernej a červenej farbe.